#WFCPrague
×

O PROJEKTU

Český florbal zorganizoval pro rok 2018 u příležitosti Mistrovství světa ve florbale 2018 sérii Česká pojišťovna Street Floorball League, která nabídne 12 turnajů v období června až srpna, kdy si budou moci hráči ve vybraných městech vybojovat v kvalifikacích postup na finálový turnaj. Ten se odehraje v době konání florbalového MS, které se od 1. do 9. prosince 2018 pořádá v Praze. Největším lákadlem je pak cena pro dva týmy, které se probojují do absolutního finále, to se totiž odehraje přímo v O2 areně!

Přihlásit to mohou do společné kategorie muži, ženy i smíšené týmy s pěti až deseti hráči, kteří jsou starší 15 let a v uplynulé sezóně 2017/2018 nenastoupili v Superlize, případně 1. lize mužů. U žen žádné omezení neplatí. Turnaj je určen i pro ty, kteří s florbalem nemají žádné zkušenosti.

Utkání se hrají ve formátu 3 na 3 bez gólmanů na malé branky a na hřišti o rozměrech 24x12 metrů. Jeden zápas trvá 12 minut superhrubého času, poslední minuta je čistý čas.

Na každém turnaji se podle počtu účastníků nalosují týmy do základních skupin, z nichž pak ti nejlepší postoupí do následného play-off. Do finále, které proběhne v prosinci v průběhu MS, postoupí vítěz z každé kvalifikace. V případě zájmu o účast je třeba se řádné registrovat pomocí registračního formuláře. Pokud si chcete zahrát na mistrovství světa, přihlaste se co nejdříve. Maximální počet týmu na jeden turnaj je 32.