#streetfloorballleague
×

MS2018

Mistrovství světa ve florbale mužů se letos uskuteční už podvanácté, potřetí v historii se pořadatelství ujme Česká republika a celý turnaj se odehraje od 1. do 9. prosince 2018 v Praze. Hráči se představí v O2 areně a Areně Sparta - Podvinný Mlýn.

Jedná se o jednu z největších sportovních akcí na území České republiky v roce 2018. O titul zabojuje 16 týmů ze čtyř světových kontinentů. Kromě favoritů na medaile Švédska, Finska, Švýcarska a České republiky do Prahy přijede například Japonsko, Thajsko, Austrálie nebo Kanada. Očekává se také příliv zahraničních fanoušků, kterých by mělo dorazit do hlavního města okolo deseti tisíc.

Česká republika pořádala světový šampionát poprvé v roce 1998 a čeští hráči skončili šestí, podruhé pak před deseti lety, kdy svěřenci trenérů Skružného a Tilandera prohráli v utkání o bronz. Čeští reprezentanti získali z předchozích jedenácti MS jedno stříbro a dva bronzy. Naposledy dosáhli Češi na stupně vítězů v roce 2014 ve Švédsku díky třetímu místu.

Vstupenky jsou už v prodeji a zakoupit je můžete v sítí Ticketportal. Pro více informací sledujte oficiální kanály MS 2018 a Českého florbalu.